Přeskočit navigaci O projektu | Redakční rada | Kontakt | Informace pro média | Napsali o nás | RSS
Home Pro veřejnost Pro odborníky
 
 

Vaše zkušenosti


Máte zkušenost, o kterou by jste se chtěli podělit? vložte váš příběh či zkušenost


 Hledej  

Nalezeno 57 záznamů z celkového počtu 57, zobrazeny 51. - 57.

 1  2  3  4  5  [ 6 ]
 

13.12.2011 (Helena)

Zdravím, s biologickou léčbou teprve za pár dní začnu. Před necelým měsícem mi z náhodného odběru krve byla zjištěna zvýšená hladina leukocytů a posléze diagnostikována CML (chronická myeloidní leukemie). Doteď jsem na léku Litalir, který mi měl snížit hladinu leukocytů a za 3 dny si jedu pro první dávku Glivecu (zaplaťbůh mi tuto léčbu pojišťovna schválila). Dle paní doktorky mám s Glivecem velikou šanci na celkem normální (i když o něco zkrácený) život a za to jsem opravdu moc vděčná.

 

20.6.2011 (Kaťule)

Zdravím všechny,

skoro rok jsem protrpěla šílenými bolestmi a křečmi do břicha a častými průjmy než jsem zjistila, že doktoa mi lvastně moc nepomáhá. Poté, co jsem změnila doktorku, se vše obrátilo k výraznému zlepšení, nasadila mi správné dávky léků a najednou jsem byla jak vyměněná. Bohužel můj průběh je velice kritický, proto se mi potíže vracejí, neustále se snažíme s doktorkou snižovat kortikoidy,které už na mě mají velké vedlejší účinky, ale do úplného klidu jsem se ještě nedostala. V jedné době mi léky přestali pomáhat, přestoupila jsem na biologickou léčbu a musím dodat, že mi to zabírá, jsem v pohodě. Beru i léky stále, ale můžu prakticky normálně fungovat, chodit do práce a věnovats e mým zálibám. Musím to zaklepat, že se to drží.
Přeji všem mnoho krásných dnů bez potíží a s úsměvem, protože ta psychika tam hraje sakra velkou roli.
Sice se potíže stále objevují, ale ať si nemoc nemyslí, že se hned vzdám. :-) Teď tady velím já.

 

21.6.2010 (Šárka)

Dobrý den, nejprve by jsem chtěla z celého srdce poděkovat pani doktorce Jarošové z Prahy.Ujala se mě a začla bojovat se mnou i s mojí chorobou-mám revma.Můj dosavadní život byl dost omezený.Bolest kloubů nedovolila poslední roky vůbec nic, co normální člověk dělal s úplnou samozřejmostí.Brala jsem různé léky a hlavně léky na bolest, které po čase přestávaly působyt.Už je to rok co jsem v programu biologické léčby a můj život se vrací do normálu (zázrak).Myslím, že pacienti kteří mají to štěstí a dostali se do léčby která jim účinně zabírá neumí přesně popsat svoje pocity štěstí.Přeji všem život bez bolesti.

 

16.4.2010 (Katka)

Dobrý den,
i můj manžel má Crohnovu chorubu a užil si s ní za ta léta své.Léků bral požehnaně,ale nějak zvlášť se to nezlepšilo.Po úpravě jídelníčku a změny léků,kterou jsme různě upravovali nastalo chvíli období zdánlivého klidu.Ale pak nemoc zaútočila znova.Manželovi chtěli sebart půl metru střeva a poslat do invalidního důchodu.Svět se mu zhroutil.Ale přeci jen svitlo světýlko...na doporučení známé,jsme se dozvěděli o Aloe Vera gelu a Colostru.Nejdřív jsme studovali,pak jsme zjistili u spousta lidí,kteří to berou,že jim to pomohlo,je to 100% přírodní produkt bez vedlejších účinků,tak proč to nezkusit.Po třech měsících nastal obrat a jaký!!Konec průjmů,jídelníček sice zůstal upravený,ale ne už tak přísně,konec bolení břicha a nadýmání a hlavně konec obavám,jestli tam kam jedu bude záchod.Zase jsme mohli začít žít jako rodina,jet na výlet bez obav,jestli se mu neudělá špatně,jestli ho nebude zase bolet břicho.Nesmírná úleva po příšerných a úmorných letech beznaděje.Všem doporučuji zkusit používat Colostrum,je to opravdu účínný přírodní lék,který opravdu pomáhá i v takto svízelných situacích.Syn má elergii na laktozu a pomáhá mu též.Všem ,kteří by chtěli vědět více ráda sdělím podrobnosti,kde ,Colostrum koupit.Katka 731525621

 

29.11.2009 (Eva)

Zdravím všechny nemocné Crohnovou chorobou, které bych zde ráda povzbudila a dodala jim naději.

Chci se s vámi podělit se svým bojem s nemocí. Mám Crohnovu nemoc, a i když spolu v tuto chvíli ještě stále válčíme, jsem si jistá, že neprohraji.

Má nemoc začala jako podezření na zánět slepého střeva, který se ale neprokázala, tak mě můj doktor poslal na kolonoskopii, kde mi objevili Crohnovu chorobu. Nejdřív jsem musela projít běžnou léčbou kortikoidy a kortikostereoidy, ale můj stav se nezlepšoval.

Pro ty z vás, kteří Crohnem netrpíte musím ještě dodat, že se tato nemoc projevuje ustavičnými průjmy a nepříjemnými bolestmi, chudokrevností či různými mimostřevními příznaky. Takové trápení u mě trvalo skoro rok, než jsem byla doporučená na biologickou léčbu. Už na ni jezdím přes půl roku a s radostí mohu říct, že je mi o mnoho líp. Netrávím všechen svůj čas na toaletě a hlavně - nemám bolesti. Ačkoliv mé krevní výsledky nejsou stále v normálu, můj stav se výrazně zlepšil.

Protože je Crohnova nemoc také o psychické síle a pohodě, myslím na všechny, kteří mají tuto nemoc a jsou na tom mnohem hůř než já. Proto se zapojuji se do diskuzí, které se týkají této Crohnovy choroby a snažím se dělit s ostatními o rady.

 

19.11.2009 (Petr)

Biologická léčba s sebou nepřináší pouze naději pacientům s vážnými onemocněními, ale také astronomické náklady, které zdravotní pojišťovny nebudou moci sami nést donekonečna. Medicína a farmakoterapie mají velký náskok před ekonomickým rozvojem, přičemž vývoj a testování léků často trvá farmaceutickým firmám přes deset let. Řešením může být podle mě jednak pečlivější vyběr pacientů tak, aby splňovali podmínky nasazení biologické léčby nebo jejich finanční spoluúčast na léčbě.

 

13.11.2009 (Leona)

Léčím se s revmatoidní artritidou už sedm let a nyní jsem necelé tři roky v klinické studii biologické léčby. Předtím jsem mívala opravdu velké bolesti, i když jsem užívala několik různých typů léků, ale nic nebylo tak účinné jako biologická léčba. Konečně mě nic nebolí, nemám oteklé klouby a mohu chodit do práce. Přeji vám , abyste měli také takové štěstí jako já a abyste hlavně nepřestali s nemocí bojovat. Věřím, že center biologické léčby bude u nás do budoucna přibývat a bude dostupná více pacientům.

 
 
 

Léčebná centra

 

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu. Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.

Vaše zkušenosti

 

Prodám 5 balení biologicke lečby Cosentyx. Skladovano při 6°C. Cenu nabidněte...

přidat vlastní zkušenost
zobrazit vše

 

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Nemoci srdce