Přeskočit navigaci O projektu | Redakční rada | Kontakt | Informace pro média | Napsali o nás | RSS
Home Pro veřejnost Pro odborníky
 
 

Revmatické nemoci

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.


Nalezeno 306 záznamů z celkového počtu 306, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

 
Lékaři mi diagnostikovali po reoperaci levého kolene - recidiva revmatické synovitidy doporučily mi zvážení biologické terapie
Dle mého názoru byste měl užívat nejprve klasické léky a potom zvážit další léčbu . Jste v péči revmatologa ?
 
Lze léčit artrozu prstů na rukou také biologickou léčbou a kde. Děkuji
Ne, biologická léčba se na artrózu nepodává.
 
Dobrý den, pálí mě dásně, jsou červené, bolí jakoby byly vydrané tvrdým kartáčkem, ze zubu jde moučná pachuť nebo až chuť játrové paštiky, zub - to už ani není bolest, je to jedno velké pálení. Zub je na rentgen. snímku v pořádku. Bolestivá boule - zánět slinné žlázy podle parodontologa. Užívám Plaquenil, Nimesil a Zaldiar. Na revmatologii paní doktorka řekla, že by to mohlo být autoimunitní onemocnění, když se ve stěru z dásní nic nenašlo, že může být příčinou revmatoidní syndrom s pozitivitou ANA, který mi byl sdělen jako diagnóza před 7 lety. Ráda bych se zeptala, co dělat. Trápí mě silné bolesti, když si nechám zub vytrhnout, prý to nepomůže. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem
Paní Jano, z hlediska pozitivity ANA nejde o diagnozu ale laboratorní vyšetření , ta může být součástí tzv.,Sjogrenova syndromu , kldy má pacient sucho v očích a ústech a málo mu pracují slinné a slzné žlázy. Tato choroba je svízelná na léčbu, ale podává se u ní Plaquenil,který dostáváte. Jinak je třeba místní léčba , např. umělé sliny, vitamíny B , vitamín E a další .Poraďte se s revmatologem a stomatologem.
 
Dobrý den, chtěla jsem se prosím zeptat, ...mám systémovou sklerodermii 15 let, ale postižené jen kosterní svalstvo,nejvíce ruce. Tědˇo Vánocích se mě na pravé noze jakoby přilepilo (nevím jak to jinak říci) svalstvo pod pravým kolenem. Už to mám poměrně dlouho, nikdo mi neporadí co s tím, doktoři mi do kolena píchali už 2 injekce,...nemohu skoro chodit, strašně to bolí, když stojím delší dobu, nemůžu vydržet a bolí celá noha až kyčel. Rada bych se Vás zeptala, co s tím a zda to může být od sklerodermie, jestli se toho vůbec někdy zbavím, protože nemohu sejít ani ze schodů,..Moc Vám děkuji za odpovědˇ. S pozdravem
Paní Anno, bolest kloubů do obrazu sklerodermie patří, ale změny které popisujete , spíše ne. Zkoušíte protizánětlivé léky ? Viděl vás váš revmatolog?
 
Bolí mne koleno a celé obě nohy. Jsem vyššího věku, tak to odůvodňují artrozou. Mně ale připadá, že je to zánět svalů, šlach či kloubů. Když sedím a vstanu, trvá mi, než protahnu nohu, abych se mohla postavit. Nevím, zda jít k ortopedovi, revmatologovi nebo neurologovi. Již jsem u některých byla, ale nikdo mi neurčil diagnozu. Ctěla bych absolvovat biologickou léčbu. Ale koukám, že v Praze není žádné středisko. Děkuji za odpověď.
Paní Aleno, obraťte se nejprve na ortopeda , myslím, že se bude jednat o artrózu s typickým ztuhnutím na počátku pohybu . Biologické léčba se na tuto chorobu nepodává, protože nefunguje.
 
 

Léčebná centra

 

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu. Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.

Vaše zkušenosti

 

Prodám 5 balení biologicke lečby Cosentyx. Skladovano při 6°C. Cenu nabidněte...

přidat vlastní zkušenost
zobrazit vše

 

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Růst dětí